Czym jest close.js? Czy powinienem go usunąć?

stworzone przez Lucia Danes - -

Jak bardzo niebezpieczny jest plik close.js?

Close.js jest niebezpiecznym plikiem JavaScript, który jest ściśle związany z wirusem ransomware Spora. Plik ten jest odpowiedzialny za wykonanie i uruchomienie ransomware w systemie docelowym komputera, więc można uznać, że jest ważnym elementem całego procesu obsługi. Zazwyczaj ofiary nabierają się na zainstalowanie tego pliku do swoich systemów komputerowych, gdy są nieświadomi, że pobierają szkodliwy załącznik w wiadomości e-mail do swoich komputerów. Wprowadzające w błąd wiadomości e-mail twierdzą, że jest on związany z jakąś poważną organizacją, taką jak władze rządowe, kancelarie itp. Jednak, gdy pozwolisz fałszywej aplikacji dostać się do wewnątrz, plik close.js jest wrzucony do systemu. Następnie plik uruchamia złośliwe oprogramowanie i rozpoczyna proces szyfrowania danych. Czasami ludzie są zmuszeni patrzeć na komunikat o błędzie, twierdząc, że plik programu Word jest uszkodzony podczas, gdy wirus ransomware szyfruje pliki docelowe.

Jak można zrozumieć, close.js jest niebezpiecznym plikiem, który może spowodować wiele szkód poprzez szyfrowanie ważnych dokumentów, plików, zdjęć, audio lub wideo, baz danych, itd. Nie ma potrzeby, aby ten plik trzymać na komputerze i narażać swój system. Po zauważeniu faktu pojawienia się Spora wewnątrz komputera, należy przeskanować komputer za pomocą programu antywirusowego lub jednego z renomowanych programów do usuwania złośliwego oprogramowania. Gorąco polecam, aby usunąć plik close.js i Spora ransomware za pomocą Reimage. Jednakże, może być konieczne ponowne uruchomienie komputera w trybie awaryjnym, zanim zainstalujesz lub uruchomisz program anty-malware, ponieważ takie wirusy mają tendencję do blokowania legalnego oprogramowania zabezpieczającego. Jeśli potrzebujesz więcej pomocy w usuwaniu wirusów i close.js, należy postępować zgodnie z naszą przygotowaną instrukcją krok po kroku tutaj.

Jak ten plik może pojawić się na moim komputerze?

Plik close.js pojawia się na komputerze, kiedy ten zostaje zainfekowany ransomware Spora. Wirus zwykle rozprzestrzenia się poprzez szkodliwe załączniki email, twierdzące, że są zawiadomieniami lub innymi plikami Word lub PDF związanymi z finansami. Jednak bez względu na to, że plik ten wygląda jak zwykły plik, który jest bezpieczny w użyciu, to w rzeczywistości ma dwa różne rozszerzenia, które powiadomiają o ukrytych możliwościach tego pliku. Kiedy osoba kliknie na ten plik, on lub ona wykonuje szkodliwy plik close.js katalogu %TEMP%. W rezultacie, wirus Spora rozpoczyna proces szyfrowania danych, które pozostają niewykryte, dopóki nie spróbujesz otworzyć jednego z plików zainfekowanych. Jeśli chcesz uniknąć ataku ransomware, należy być ostrożnym z e-mailami i nie spieszyć się z otwarciem dołączonych dokumentów. Upewnij się najpierw, że możesz zaufać nadawcy!

Jak pozbyć się pliku close.js z komputera?

Chcemy podkreślić, że usunięcie close.js nie rozwiąże głównego problemu. Plik ten jest jedną z głównych oznak wskazujących, że komputer jest zainfekowany przez ransomware. Usunięcie tego pliku nie będzie w stanie zatrzymać szyfrowanie plików i innych szkodliwych działań inicjowanych przez Spora. Należy pamiętać, że nie zalecamy usunięcia takich niebezpiecznych zagrożeń cybernetycznych na własną rękę, ponieważ są one skonfigurowane do korzystania z różnych technik, aby zapobiec ich usunięciu. Należy raczej przeskanować komputer za pomocą profesjonalnego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania, takiego jak Reimage lub SpyHunter 5Combo Cleaner, aby usunąć Spora i jego pliki. Preferowane narzędzie zabezpieczające usunie również plik close.js z urządzenia.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.

O autorze

Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/file-close-js.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj