Czym jest av.exe? Czy powinienem go usunąć?

av.exe

av.exe to szkodliwy proces nalezący do dużej grupy wirusów będących swoimi własnymi “klonami”. Do tej listy należą m.in.: XP Antivirus Pro 2012, Vista Internet Security 2012, Win 7 Guardian, XP Defender 2013 oraz wiele innych podobnych programów, które charakteryzują się podobnym interfejsem użytkownika i próbują okraść ofiarę. Av.exe jest kluczowym procesem dla tych zagrożeń ponieważ umożliwia on inicjację odpowiednich komponentów tego szkodnika w razie potrzeby. Ponadto, wirus ten może także zmienić stronę startową użytkownika oraz dezaktywować programy zabezpieczające system. Obecność procesu Av.exe wskazuje, że Twój komputer jest zainfekowany jednym z w/w zagrożeń i należy czym prędzej zakończyć owy proces.

Zazwyczaj Av.exe znajduje się w folderze przypisanym do zmiennej środowiskowej systemu %AppData% (domyśla lokalizacja: C:\Documents and Settings\[nazwa_użytkownika]\Local Settings\Application Data). Jednakże, istnieje prawdopodobieństwo, że plik który się tam znajduje może być częścią innego, bezpiecznego programu – zalecamy dokładne sprawdzenie i upewnienie się przed jego skasowaniem.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Źródło: https://www.2-spyware.com/file-av-exe.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj