Czym jest av.exe? Czy powinienem go usunąć?

av.exe

av.exe to szkodliwy proces nalezący do dużej grupy wirusów będących swoimi własnymi “klonami”. Do tej listy należą m.in.: XP Antivirus Pro 2012, Vista Internet Security 2012, Win 7 Guardian, XP Defender 2013 oraz wiele innych podobnych programów, które charakteryzują się podobnym interfejsem użytkownika i próbują okraść ofiarę. Av.exe jest kluczowym procesem dla tych zagrożeń ponieważ umożliwia on inicjację odpowiednich komponentów tego szkodnika w razie potrzeby. Ponadto, wirus ten może także zmienić stronę startową użytkownika oraz dezaktywować programy zabezpieczające system. Obecność procesu Av.exe wskazuje, że Twój komputer jest zainfekowany jednym z w/w zagrożeń i należy czym prędzej zakończyć owy proces.

Zazwyczaj Av.exe znajduje się w folderze przypisanym do zmiennej środowiskowej systemu %AppData% (domyśla lokalizacja: C:\Documents and Settings\[nazwa_użytkownika]\Local Settings\Application Data). Jednakże, istnieje prawdopodobieństwo, że plik który się tam znajduje może być częścią innego, bezpiecznego programu – zalecamy dokładne sprawdzenie i upewnienie się przed jego skasowaniem.

werdykt - status pliku:
plik niebezpieczny
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Malwarebytes
Źródło: https://www.2-spyware.com/file-av-exe.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj