Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Arestocrat virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

Wirus Arestocrat jest groźnym w programem typu ransomware który atakuje komputery które nie są dostatecznie zabezpieczone blokując ich działanie. W dodatku pokazuje duży komunikat informujący użutkownika o tym, że jego działalnością w internecie zainteresowało się FBI albo inne organy rządowe za nieprzestrzeganie prawa. Czasami jest to też zatytuowane o tak: Masz 48 godzin aby zapłacić grzywne. Oczywiście ta informacja wspomina także o tym, że użytkownik może usunąć blokadę tylko poprzez zapłacenie 300$ poprzez system płatnosci Moneypak, Ukash albo inny system prepayment. Oczywiście Arestocrat wirus jest rozwijany tylko i wyłącznie w celu zdobycia jak najwięcej ilości pieniędzy od niezorientowanych w tajnikach komputerów użytkowników, także zaleca się nigdy nie postępować zgodnie z jego instrukcjami. W celu odblokowania komputera i zdobycia go ponownie na własność zaleca się usunięcie Arestocrata z systemu.

Jak mogę zarazić swój komputer wirusem Arestocrat?

Podobnie jak wirus FBI, Arestocrat wirus jest rozwijany przez konie trojańskie. Tak jak wiele innych podobnych mu wirusów, trojanów, najczęściej dostaje się do systemu bez wiedzy użytkownika. Jak tylko zaatakuje system ściąga różne podejrzane pliki Arestocrat i modyfikuje komputer aby go zablokować. W rezultacie program ransomware zaczyna pokazywać fałszywe informacje o błedach na twoim komputerze. Niektóre ofiary zaznaczają że czasami pokazuje się też zwykłe okienko wyświetlające napis “Arestocrat”. Jeśli wiesz o czym mówimy i chcesz usunąć złośliwego wirusa ze swojego komputera powinieneś postępować zgodnie z intrukcją poniżej, tam dowiesz się jak odblokować komputer i usunąć złośliwego wirusa

Jak usunąć wirusa Arestocrat?

Podczas próby usunięcia wirusa Arestocrat powinieneś najpierw odblokować swój komputer, sprawdź czy możesz zresetować swoją maszynę w trybie awaryjnym i podążaj zgodnie z tą instrukcją:

1. Weź inny komputer i ściągnij na niego [rev od=”spyhunter”] albo inny skuteczny program typu anty-malware.

2. Aktualizuj program, skopiuj go na USB albo dysk CD.

3. W między czasie zresetuj popsuty komputer i wejdź w tryb awaryjny, włóź USB do portu popsutego komputera.

4. Zresetuj jeszcze raz zainfekowany komputer i uruchom pełny skan systemu.

*Użytkownicy, których konta są zainfekowane tym wirusem, mogą wejść na inne konta w systemie Windows, jedno z nich powinno mieć prawa administratora niezbędne do uruchomienia programu anty-malware.

*Spróbuj zablokować animacje Flash, aby zablokować funkcje wirusa, aby to zrobić przejdź do supportu Macromedia i wybierz “Deny” http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Jak to zrobisz przeskanuj komputer programem anty-malware.

*Instrukcja – jak manualnie usunąć wirusa (wymagany skill informatyczny)

  • Zresetuj zainfekowany komputer to trybu awaryjnego “Safe mode with command prompt” w celu wyłączenia wirusa.

  • Włącz Regedit

  • Poszukaj WInLogon i zapisz wszystkie pliki, które nie mają są w procesie explorer.exe albo puste. Zastąp je explorer.exe

  • Znajdź element docelowy tych plików i usuń pliki pokrewne.

  • Zresetuj i włącz skan całego systemu SpyHunter w celu usunięcia plików, które pozostały.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-arestocrat-virus.html

Poradniki w innych językach