Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Ads by Ribble. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Adware

Czym jest Ribble?

Ribble (podobnie jak Dorrible Ribble) jest kolejnym programem adware, który jest w stanie zainicjować istny chaos na twoim komputerze na wszystkich bardziej popularnych przegladarkach takich jak Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Internet Explorer. Podobnie jak inne dodatki/addony program twierdzi, że jest zdolny wyświetlania bardzo nieprzyjaznych dla uzytkownika reklam. Na jego oficjalnej stronie w języku angielskim możesz znaleźć takie oto informacje:

„Ribble jest oprogramowaniem opierającym się na reklamach. eklamy będą otwierane za każdym razem w nowej karcie domyślnej przeglądarki. Rozpoczniesz otrzymywanie najnowszych ofert z wielu bardzo popularnych serwisów. Aby skutecznie usunąć złośliwe oprogramowanie po prostu skorzystaj z opcji dodaj/usuń programy w menu panel sterowania, tam znajdź Ribble (Dorrible) i usuń to”

W rzeczywistości, program jest tym co obiecywał być podczas jego instalacji – wyświetla różnego rodzaju denerwujące komunikaty, które za każdym razem ostrzegają użytkownika o różnego rodzaju kuponach, porównywarkach cen i tego typu podobnych infomacjach. Dodatkowo, program Ribble generuje bardzo duzo denerwujacych reklam, banerów a takze reklam w tekscie pojawiajacych sie czesto na losowych stronach za kazdym razem jak tylko otworzysz przegladarke. Oprocz tego program moze nie tylko przeszkadzac ci podczas przegladania ale moze takze wywolywac na nim duzo szkod. Nalezy szczególnie uwazac na Reklamy od Ribble i tego typu komunikty, które są w stanie przekierowywać użytkownika na niechciane strony promujące podejrzane produkty, usługi i inne programy. TAK WIĘC, jeżeli chcesz unikać tego typu stron i instalowania roznego rodzaju oprogramowania adware czy tez innych podejrzanych rzeczy na swoim komputerze. Oprocz tego powinienes pamietac o tym ze program jest w stanie sledzic twoje zachowanie online i sprawdzac jakiegos rodzaju strony przegladasz, jakiego rodzaju frazy wyszukujesz, adres IP oraz twoj adres e-mail. W rezultacie mozesz sie spodziewac bardziej spersonalizowanych reklam a takze naciagania cie na to ze bedziesz je odwiedzac. W rezultacie mozesz oczekiwac tego ze twoje wlasne prywatne dane zostana wykorzystane przeciwko tobie. Jezeli juz zdarzyles zauwazyc obecnosc reklam Ribble na swoim komputerze polecamy poszukanie tego zlosliwego oprogramowanai i wyrzucenie go tak szybko jak to tylko mozliwe.

W jaki sposó Ribble może przedostać się do mojego komputera?

Ribble jest bardzo podobny do innych programów adware, jak na przykład Astro Arcade, CheckThisToday, i wiele innych. Wszystkie z nich przywędrowały do twojego komputera razem z darmowym oprogramowaniem takim jak darmowe manadżery sciagania lików, konwertery plikow PDF, programy do stremowania wideo, odtwarzacze plikow muzycznych a takze inne programy promowane dość często w internecie. Uważaj ponieważ nie tylko podejrzane witryny internetowe promuja ten rodzaj rozpowszechniania plikow. Powinienes takze zwrocic uwage podczas sciagania darmowych programow na takie strony jak softonic.com, download.com, download.cnet.com poniewaz szeroko znane i często szanowane witryny tez czasem są odpowiedzialne za dystrybucje tego typu programow reklamowych. Aby unikac tego typu programow uzytkownicy czesto zwracaja wiecej uwagi na oprogramwanie freeware, ktore chca zainstalowac. Zawsze polecamy zapoznanie się z zakladka warunkow uzytkownia i prywatna polityka przed sciagnieciem oprogramowania. Co wiecej, dosc wazna rzecza jest zawsze wybieranie instalacji uzytkownika czy tez instalacji zaawansowanej i dokładne przejscie przez caly proces instalacji oprogramowania lacznie ze sprawdzeniem kazdego boxu oaz odznaczenie niechcianych programow ktore oferuje nam instalator takich jak addony, luginy, toolbary i inne rozszerzenia. Jeżeli juz zainstalowales ten program adware na swoim komputerze to nie powinienes ignorowac przekeirowan Ribble ktore moga sie pojawic na twoim komputerze na kazdej z przegladarek. Oproc tego powinienes wykonac odpowiednie kroki w celu usuniecia oprogramowania.

W jaki sposób usunąć wirusa Ribble?

Jezeli porównywać program Ribble do wirusów czy też programów malware to z czystym sumieniem mozemy powiedziec, ze tak właściwie nie jest on zbyt szkodliwy. Jednakze ciagle lepiej go usunac z systemu poniewaz moze podowować chaos na twoim komputerze. Moze prowadzic do przenikania innego rodzaju oprogramowania adware a takze przekierowywac cie na inne podejrzane strony. W tym celu zapoznaj sie z instrukcja usuwania tego programu ponizej a nastepnie przeskanuj swoj komputer sprawdzonym i zaktualizowanym programem antywirusowym aby upewnic sie ze twoj komputer jest calkowicie wolny od oprogramowania Ribble.

Możesz usunąć szkody wyrządzone przez wirusa z pomocą jednego z następujących programów: Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner, Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes. Zalecamy te aplikacje, ponieważ wykrywają one wszystkie potencjalnie niepożądane programy wraz z każdym komponentem i wpisem rejestru z nimi powiązanymi.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Ads by Ribble snapshot
Ads by Ribble snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Ribble:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Ribble z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Ribble oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Ribble lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Ribble z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimRibble czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Ribble z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Ribble oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Ribble. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usun reklamy Ribble z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Ribble powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Ribble z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Ribble oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Ribble. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Ribble z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Ribble oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Ribble. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Ribble z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Ribble i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Ribble. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ads-by-ribble.html

Poradniki w innych językach