Jak usunąć Ukash virus

 
Skala niebezpieczeństwa: Skala niebezpieczeństwa (88/100)
 

Ukash Virus to bardzo niebezpieczna grupa oprogramowania ransomware, która musi być ignorowana, niezależnie od tego, jak przekonująco wygląda. Zazwyczaj, ten wirus wyświetla wielkie ostrzezenie, wyglądające na wysłane przez oficjalną instytucję, taką jak lokalna jednostka policyjna czy stowarzyszenie. Alarm ten tworzy obraz konkretnej instytucji, znajdującej się w Twoim kraju, informuje on, że nielegalnie oglądałeś treści chronione prawem autorskim, rozpowszechniałeś złośliwe oprogramowanie i robiłeś inne rzeczy, które są nazwane „nielegalną działalnością”. Poza tym, jak jak Police virus, totalnie blokuje on system, więc nie możesz uruchomić przeglądarki, ani dostać się na swój pulpit. Jak widzisz, wirus Ukash jest bardzo poważnym zagrożeniem, które nie może być wyeliminowane bez pomocy eksperta.

W JAKI SPOSÓB UKASH VIRUS ZARAŻA?

Wszystkie ransomwares, które należą do rodziny wirusów Ukash rozmieszczone są z pomocą trojanów, które mogą pochodzić z zainfekowanych pobrań lub poprzez spam i pochodne. Oczywiście, użytkownik nie ma pojęcia, że jego komputer jest zainfekowany, odkrywa to dopiero, kiedy system się blokuje. Ponadto, ofiara jest powitana ogromną wiadomością „Uwaga! Nielegalna działalność została ujawniona” oraz, że zaistniały pewne poważne naruszenia prawa. Głównym powodem utworzenia wirusa Ukash są pieniądze, które są wyłudzane od użytkowników jako grzywny, które są przez nich opłacane przez system pre-paid. Jednakowoż, musisz pamiętać, że nie stoi za tym żadna oficjalna organizacja, która miałaby pobierać grzywny, jakich żąda Ukash. Poza tym, takie instytucje NIGDY nie blokują komputerów pozostawiając użytkowników bez połączenia z internetem.

JAK POZBYĆ SIĘ WIRUSA UKASH?

Jeżeli zostałeś zaatakowany przez wirus Ukash, wykonaj następujące kroki, które pomogą ci usunąć zagrożenie z komputera:

 1. Zrestartuj komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci za pomocą klawisza F8.
 2. Uruchom MSConfig i wyłącz wszystkie pozycje startowe rundll32  z uruchomieniem dowolnej aplikacji z Application Data (dane aplikacji).
 3. Ponownie zrestartuj system.
 4. Przeskanuj komputer ze SkyHunterem lub innym programem anti-spyware, aby usunąć zainfekowane pliki z systemu.

Automatyczne Ukash virus usunięcie:

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania
Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Ukash virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
Aby usunąć Ukash virus, zalecamy użycie SpyHunter. Upewnij się, że program wykrywa pasożyta w swojej obecnej wersji, instalując darmową wersję testową.

dot
STOPzilla
We are testing STOPzilla efficiency at removing Ukash virus (2012-09-24 00:13:27)
dot
Malwarebytes Anti Malware
We are testing Malwarebytes Anti Malware efficiency at removing Ukash virus (2012-09-24 00:13:27)
dot
XoftSpy AntiVirus Pro
We are testing XoftSpy AntiVirus Pro efficiency at removing Ukash virus (2012-09-24 00:13:27)
dot
Defender Pro Ultimate Security Suite
We are testing Defender Pro Ultimate Security Suite efficiency at removing Ukash virus (2012-09-24 00:13:27)
Ukash virus - podgląd:
Ukash virus

Poradniki w innych językach

 1. AnnJ pisze:
  Grudzień 2nd, 2012 at 6:28 pm

  Virus masakra. Na poczatek uzylem Ccleaner i nic, nie wykrywa, potem tryb awaryjny autoruns… nie wykrywa…. Kaspersky rescue disk…. nic nie wykryło…… Co dalej?

 2. Muchahos Bandoleros pisze:
  Grudzień 23rd, 2012 at 8:14 pm

  Kurde, a jak mogę w trybie awaryjnym z wierszem polecenia uruchomić jakieś MSConfig

 3. Janusz Orzech pisze:
  Grudzień 28th, 2012 at 7:05 pm

  SpyHunter wersja 4 z pełną obsługą usuwa wirusa;
  najlepiej zrobić to z poziomu Tryb awaryjny
  wazne aby mieć włączoną opcję ”System Guard ON” !!!!!!

 4. klusek pisze:
  Styczeń 11th, 2013 at 2:07 am

  ja zrobilem tak odlaczylem komputer od internetu wlaczylem kompa zadne okno nie wyskakiwalo odpalilem avasta zrobilem full scan znalazlo virusa usunalem go i wszystko dziala tylko nie wiem czy pozniej nic nie wyskoczy

 5. klusek pisze:
  Styczeń 11th, 2013 at 2:09 am

  w avascie wyskoczylo malware to ten virus

 6. Ktuś pisze:
  Luty 1st, 2013 at 4:18 pm

  musi być ignorowana – a tak ignoruj jak zablokuje ci wszystko

 7. johnny9 pisze:
  Luty 3rd, 2013 at 4:03 pm

  ,,Uruchom MSConfig i wyłącz wszystkie pozycje startowe rundll32 z uruchomieniem dowolnej aplikacji z Application Data (dane aplikacji).,,. Nie rozumiem jak mam to zrobic :( . Prosze o odpowiedź.

 8. filip pisze:
  Luty 25th, 2013 at 4:21 pm

  Kurze mam go. I nieumiem usunąć go

 9. Wacek pisze:
  Marzec 17th, 2013 at 5:56 pm

  Najprościej:
  1. Uruchamiamy komputer w trybie awaryjnym (wciskajac F8 podczas uruchamiania).
  2. Jeżeli się uruchomił, w menu: Wszystkie programy/Akcesoria/Narzędzia systemowe klikamy Przywracanie systemu i przywracamy ostatnio działający system.
  3. Jeżeli po uruchomieniu w tym trybie występują problemy (np. od razu się wyłącza) to wybieramy tryb awaryjny z wierszem poleceń. W wierszu po system32/ dopisujemy: rstrui.exe zatwierdzamy enterem i uruchomi się program Przywracanie systemu, gdzie możemy przywrócić działający system.

 10. Dariusz pisze:
  Kwiecień 11th, 2013 at 11:13 am

  Jestem również ofiarą wirusa Ukash ale chyba nowszej wersji . Po wciśnięciu F8 ( rozruch systemu) i pojawieniu sie meni wyboru tryb awaryjny oraz
  tryb awaryjny z obsługą sieci nie wchodzi .Restartuje PC po wyboże tryb awaryjny oraz tryb awaryjny z obsługą sieci . Wchodzi tylko tryb awaryjny z wierszem poleceń . W sytłacji kiedy nie można wyłączyć programu antywirusowego program Combofix pobrany z CDROMU (E:\) nie może rozpocząć działania. Niewiadomo co zrobić w takiej sytłacji .Zalecane usówanie w trybie awaryjnym z obsługą sieci oraz uruchomienie SpyHuntera jest niemożliwe.Podczas pierwszego wejścia w tryb awaryjny z obsługą sieci wszedł lecz potem nie (restartuje komputer).Uruchomoiony z wiersza poleceń ComboFix startuje lecz grozi to błędami w systemie. Chyba należy podłączyć twardy dysk do innego komputera.Experymentuje z programami antywirusowymi jako botowalne (bios) płyty DVD/ISO.Oczekuje jakiejś porady.

 11. monika pisze:
  Kwiecień 12th, 2013 at 3:33 am

  boshe.. dzis mi sie to przytrafilo. w 1 momencie pomyslalam sobie ze chyba zaraz zejde na zawal, no bo za co to.. potem zaczelam latac i szukac tego gowna. ach zapominialabym ze jeszcze wczesiej zadzwoinilam na komisariat z pytaniem co mam zrobic. ale ze bylam zdenerwowna cala sytuacja to nawet nie umialam powiedziec o co mi chodzi. wiec zamiast zorientowac sie ze cos nie gra szukalam tego ukash. i wiecie.. nie znalazlam. ale koles przytomy w pewnym sklepie kazal mi poszukac na necie. i t w taki sposob dowiedzialam sie ze to bujda. kamien z serca… i momo ze na razie nie moge sobie poradzic zeby to cholerstwo wywalic, kamien spadl mi z serca. pozdrawiam

 12. Andrzej pisze:
  Kwiecień 17th, 2013 at 4:01 pm

  Usunąłem to w 5 minut.
  Miałem wersję, w której tryb awaryjny i tryb awaryjny z obsługą sieci nie wchodził (komputer się restartował natychmiast po uruchomieniu trybu awaryjego).
  Metoda postępowania:
  1) Uruchamiamy komputer, naciskamy cały czas F8, wybieramy tryb awaryjny z wierszem poleceń.
  2) Wpisujemy: regedit, potwierdzamy [ENTER]
  3) Uruchomi nam się edytor rejestru. Klikamy: Edycja –> Szukaj…
  4) W pole wyszukiwania wpisujemy frazę: „winlogon”
  5) Wyszuka nam się pierwsza w kolejności fraza WinLogon. Patrzymy w oknie po prawej stronie, czy gdzieś w którymś kluczu występuje „explorer.exe”
  6) Jeżeli występuje, to patrzymy, czy w tym samym kluczu występuje jeszcze coś dodatkowo. Jeżeli tak, to klikamy dwukrotnie na ten klucz i zapisujemy sobie ścieżkę dostępu do tego dodatkowego pliku. Następnie kasujemy tą ścieżkę z klucza rejestru. Ma tam pozostać tylko explorer.exe.
  7) Jeżeli w danym wyszukaniu nie występuje w żadnym z kluczy „explorer.exe”, naciskamy F3. Spowoduje to wyszukanie kolejnej frazy „winlogon”.
  Punkty 6) i 7) powtarzamy, aż przelecimy cały rejestr.
  8) Restart i normalne uruchomienie. Komputer powinien się uruchomić normalnie.

  U mnie w jednym z kluczy poza explorer.exe występowała ścieżka do pliku skype.dat w katalogu dane aplikacji.
  Po restarcie, gdy nie wyskakuje już plansza wirusa, wystarczy usunąć pliki, które sobie wcześniej zapisaliśmy (u mnie było to skype.dat). Dla pewności przejechać jeszcze jakimś programem anti-spyware i po robocie, wirus usunięty.

 13. damian pisze:
  Kwiecień 29th, 2013 at 7:51 pm

  andrzej dzięki za pomoc!!!! rewelacja

 14. biniu pisze:
  Kwiecień 30th, 2013 at 3:11 am

  Andrzej dzięki za pomoc. Pomogła Twoja metoda tylko usunąłem cały folder bo pojedynczy klucz nie chciał się usunąć ani też nie można go było edytować. Były tam trzy lub cztery klucze.Pozdrawiam

 15. tomek pisze:
  Maj 3rd, 2013 at 12:11 pm

  dziekuje Ci andrzej !!!! pozdrowienia..

 16. Kostek pisze:
  Maj 3rd, 2013 at 6:22 pm

  Rewelacja, szybko i po bólu

 17. MAti pisze:
  Maj 4th, 2013 at 10:14 am

  a co mam zrobić jeżeli nie moge wejść w tryb awaryjny?

 18. Arek pisze:
  Maj 4th, 2013 at 10:54 am

  Witajcie, ja też dzisiaj nabyłem się prawie zawału ale jakoś tak nie uwierzyłem że to Komenda. Na szczęscie ma drugiego kompa i zaraz go włączyłem. Poczytałem o wirusie iże ktoś próbował go załatwic CCleanerem. Spróbowałem i CC go załatwił, wirusa nie mam. Pozdrawiam

 19. minius pisze:
  Maj 9th, 2013 at 9:48 am

  dzięki Andrzej!!! pomogło

 20. Łukasz pisze:
  Maj 10th, 2013 at 11:35 pm

  Andrzej, zrobiłem jak pisałeś i zadziałało ale tylko na chwile bo po chwili stało się to samo i teraz ta medota nie działa, co robic?

 21. kamilsson pisze:
  Maj 12th, 2013 at 7:41 pm

  Andrzeju – RESPECT ;)

 22. Justyna pisze:
  Maj 13th, 2013 at 12:16 pm

  Również nie moge wejść w tryb awaryjny :( co w tym wypadku powinnam zrobić? prosze o pomoc/informacje ; ) nie chce wydawać kasy na informatyka

 23. Gosia pisze:
  Maj 18th, 2013 at 5:10 pm

  Andrzej jesteś super! Wielkie DZIĘKI

 24. jon pisze:
  Maj 25th, 2013 at 11:28 pm

  Wchodze jak mowisz,
  do pewnego momentu dzieje sie jak mowisz,
  ale nigdzie nie ma explorer.exe
  - w ogole nie ma.
  „winlogon” jest co i rusz, ale nie ma ex…exe
  ANI z dopiskiem ANI – bez :(

  Choose another answer as the right one

 25. matylda.ab pisze:
  Maj 26th, 2013 at 4:19 pm

  Andrzej. Dziękuję. Wczoraj wieczorem to cholerstwo pojawiło się u mnie, dziś rano skutecznie, dzięki Twoim radom, usunęłam to świństwo z komputera. :)

 26. Sław pisze:
  Maj 28th, 2013 at 12:41 pm

  Polecam Malwarebytes AntiMalware w trybie z wierszem polecenia. Szybko i sprawnie.

 27. misio pisze:
  Czerwiec 2nd, 2013 at 10:06 pm

  Miałem to cholerstwo w systemie(win7) już dwa razy i za każdym razem inaczej to wygląda. Napewno wirus ewoluował bo już nie mogłem go usunąć z poziomu wiersza polecen !! Odpaliłem płytę z systemem przy starcie kompa, potem napraw system i pomogło. ostatecznie zeskanowałem eset online, anti malware, spy hunter. Narazie wszystko gra, ale jak długo to nie wiem

 28. Małgorzata pisze:
  Czerwiec 4th, 2013 at 12:16 am

  Witam, wielkie dzięki za cenne informacje, udało mi się pozbyć gada (F8, ..command, regedit, winlogon, wykasowanie wszystkiego po explorer.exe. , tez było skype.dat) Było proste, skoro starsza pani (ja) dała sobie radę, serdecznie pozdrawiam, Małgorzata

 29. talla pisze:
  Lipiec 8th, 2013 at 10:48 pm

  Słuchajcie ,a czy wszystkie pliki zostają na swoim miejscu ? Bardzo mi zależy żeby wszystko zostało ..

 30. Agnieszka pisze:
  Lipiec 12th, 2013 at 6:40 pm

  Podziękowania dla Wacka i Andrzeja:) Dzieki Wam pozbylam sie tego swinstwa:)

 31. kris pisze:
  Sierpień 9th, 2013 at 3:11 pm

  na laptopie który dopadł ten wirus uruchomiłem awaryjnie z wierszem poleceń jednak napotkałem na problem niekatywnej klawiatury a dokładnie ENTERu. Podłączyłem więc klawiaturę zwykłą do usb i poszło…
  ustawiłem na dysk E: (u mnie pendrive) i po wpisie combofix uruchomiło program i skanowanie…
  Niemoc moja polegała głównie na wkurzającej klawiaturze. Taka drobna rada… :-)

 32. Spider pisze:
  Wrzesień 16th, 2013 at 4:58 pm

  JA MAM BEZNADZIEJNY PROBLEM A WLASCIWIE NIE MOGE ruszac sie strzalkami po biosie czy jak tam moze ktos pomoc

 33. Haker pisze:
  Wrzesień 27th, 2013 at 8:31 pm

  Witam. Każdy kto złapał tego wira głowił się jak z go usunąć:) Mnie się udało prostym sposobem, którym chciałem się z Wami podzielić:)

  Jak wirus zablokuje Wam kompa to:

  1. Robimy restart
  2. Wchodzimy w tryb awaryjny z obsługą sieci
  3. Tam wpisujemy explorer.exe
  4. Gdy mamy dostęp do kompa wchodzimy w program CCleaner (najlepiej już dziś zainstalować najnowszą wersję)
  5. Tam wchodzimy w narzędzia-autostart i wyłączamy wszystkie możliwe procesy w autostarcie
  6. Dla pewności po tej operacji wchodzimy w dysk c-administrator-documents and settings i tam wyrzucamy plik, który jest bez folderu
  7. Następnie wchodzimy w dysk c-all usersi-documents and settings i tam wyrzucamy także plik, który jest bez folderu
  8. Następnie restartujemy kompa i wszystko hula jak przedtem:)

 34. 3xma pisze:
  Październik 9th, 2013 at 12:58 pm

  Ratunku!!! Ukash zainfekował mi 3 domowe laptopy jednocześnie ( czyżby zasługa routera?). Z dwoma sobie poradziłam ( na Windows 7), bo dało się włączyć tryb awaryjny z wierszem polecenia. Z trzecim (Windows XP Home edition stary prawie tak jak ja) jest masakra. Nie udaje mi się włączyć żadnego trybu awaryjnego. Raz jakimś cudem udało mi się uruchomić menedżera zadań ale zanim wymyśliłam jak z tego skorzystać moje radosne dziecko mi go wyłączyło. Strasznie mi zależy na plikach z tego laptopa. Myślę o podłączeniu drugiego, żeby jakoś przeskanować antywirusem, ale nigdy tego nie robiłam. Czy mogę prosić o pomoc w formie instrukcji?

 35. Amigo pisze:
  Październik 14th, 2013 at 1:42 am

  Witam chciałem usunąć to tak jak napisaliście ale lipa włączam tryb awaryjny wiersz polecenia i nic nie daje się wpisać. I tyle. Hyba pozostanę bez laptopa na dłuższy czas :-(

 36. blazej pisze:
  Październik 22nd, 2013 at 10:46 pm

  mi pomogło klikanie F8 przy włączaniu systemu, następnie wybrałem „napraw komputer” -> wybór języka -> „przywróć system” zaznaczyłem możliwy punkt przywracania systemu i już byłem w domu :D

 37. wojtek pisze:
  Kwiecień 13th, 2014 at 6:33 pm

  u mnie byl wylaczylem laptopa potem wlaczylem i dziala

Twoja opinia na temat: Ukash virus

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Polub nas na Facebooku
aktualności
zapytaj nas
wirus
pliki