SpyHunter recenzja, darmowe pobieranie

Ocena: Ocena (89/100)

SpyHunter recenzja

SpyHunter

SpyHunter jest to bardzo efektywny program typu anti-spyware z bardzo przyjaznym interfacem. Program ten jest doskonałym wyborem dla osób z małą znajomością komputera. Jednakże wielu ekspertów do spraw bezpieczeństwa komputerowego poleca ten program zaawansowanym użytkownikom, którzy potrzebują mało wymagającego sprzętowo spyware-skanera.

SpyHunter był całościowo testowany przez nasz dział badawczy. Według naszych testów, program ten jest bardzo dobry jeśli chodzi o identyfikowanie i usuwanie zagrożen internetowych takich jak: spyware, adware, malware, niechcianych toolbars i innych nieporządanych programów między innymi  trojanów czy keyloggerów. Ponieważ jest to typowy przedstawiciel programów “wszystko w jednym” niektórzy mogą podejść do tego produktu lekceważąco ale w naszej opinii kombinacja kilku bardzo dobrych, niezależnych narzędzi jest dużo lepszym rozwiązaniem niż jedno przeładowane narzędzie.

Po zainstalowaniu i odpaleniu programu, SpyHunter inicjuje pierwszy skan systemu i uaktualnia siebie do najnowszej dostępnej wersji. Aplikacja czyści  Windows registry, sprawdza aktualnie odpalone procesy oraz stan cookies w aktualnie zainstalowanych przeglądarkach internetowych, poza tym przeprowadza skan wszystkich plików i folderów aktualnie znajduących się na dysku twardym.

Ten program dostarcza kilka możliwości skanowania komputera, są to: skan całego systemu, szybki skan, sprawdzenie folderów i plików wyznaczonych przez użytkownika oraz sprawdzenie wybranych komponentów systemu. Silnik skanera używa unikalnej techniki która pozwala mu usunąć trudno dostępny spyware i malware gdzie niektóre konkurencyjne programy tego typu nie mogą nawet ich znaleźć.
Raport wyświetlany po przeprowadzonym skanie komputera zawiera wystarczającą ilość informacji o wykrytych zagrożeniach. W raporcie znajduje się pełna ścierzka do odkytego niebezpiecznego programu oraz jego opis. Aplikacja ta używa rozbudowanej bazy danych która zawiera w tym momencie spis ponad 30,000 różnego rodzaju zagrożeń. Wykaz ten jest nabierząco uaktualniany.

SpyHunter ma bardzo przejżysty interface i nie zawiera nieprzydatnych narzędzi z których większość przeciętnych użytkowników i tak nie korzysta. Zawiera tylko te najpotrzebniejsze opcje: RollBack Manager pozwala przywrócić obiekty które zostały usunięte przez przypadek, Exlusion Manager może być użyty do zingorowania przez program wykrytych zagrożeń i Repair Internet Connection przywraca połączenie z internetem przerwane przez złośliwe oprogramowanie.

Program posiada bardzo łatwy w obsłudze, intuicyjny oraz atrakcyjny graficznie interface.

Oficjalna strona aplikacji www.enigmasoftware.com.
Zakup dokonywany jest poprzez bezpieczne połączenie.

W 2004 SpyHunter był winiony za produkowanie raportów o fałszywych niebezpieczeństwach wykrytych w systemie oraz za agresywną akcje marketingową. Wiązało się to z bardzo złymi recenzjami SpyHunter, niektóre znich były ostre ale przedmiotowe inne zaś totalnie wyssane z palca.

Możemy potwierdzić iż SpyHunter był promowany agresywnie przez niektóre oddziały firmy ale praktyka ta została zakazana przez twórców programu w tym samym roku. Wczesna wersja SpyHunter miała oczywiste luki jednakże produkt w wersji 2.0 rozwiązał wszystkie z nich.

Zalety:

skuteczny skaner
dokładne skanowanie plików
opcja pełnego skanowania systemu

SpyHunter snapshot

Inne języki • pogodam

  dobry

 • axdz

  Super program

 • ziomek

  usuwa wirusy?

 • marysia

  po scanie compa spyhunter-em,znalazł mi około 100 zagrozeń,po nacisnieciu przycisku fix threats program pluje sie o zakup pełnej wersji.czy można to ominąć?

 • Paulina

  mam ten sam problem, pluje się o zakup pełnej wersji, teraz próbuję odinstalować i też mam problem

 • Kacper

  Wykryte zagrożenia można usunąć ręcznie korzystając z listy wygenerowanej przez spyhuntera bez konieczności zakupu licencji.

 • janusz

  kacper opisz jak mozna to recznie usunąć

 • Dominika

  Kacprze czy w takim razie mogł bys mi pomoc usunąć te zagrożenia w ten sposob ? :)

 • Paulina

  niby jak można usunąć bez zakupu licencji? ja zadnej takiej opcji nie widze ;/

 • Poldek

  Prawym klawiszem myszy na czerwonym polu ze znalezionymi robakami i wyklucz.

 • Michał

  Poldek czy to aby na pewno na stałe usunie te wirusy i zagrożenia.
  Czy tylko nie będzie ich pokazywało przy skanowaniu…

 • Patry

  jak to usunąć tego wirusa bez licencji >>??

 • Łukasz

  co ciekawsze, nie wykupilem licencji, rozpoczalem nowe skanowanie, i nie wykrylo mi ani jednego wirusa, robaka itp

 • Dominik

  Super program, miałem 560 infekcji bo pobierałem podobne programy ale fałszywe O_o

 • francuz

  Siema. Jak zwykle kup licencje itd.

  Odinstaluj program z menu dodaj / usuń programy:

  Wejdź w start -> panel sterowania -> programy (menu dodaj/usuń programy) -> odinstaluj program
  Tutaj poszukaj Awesomehp.com i innych ostatnio dodanych programów, wybierz opcję odinstaluj / zmień.
  Kliknij OK aby zapisać zmiany

  Usuń Awesomehp.com z dodatków w przeglądarkach Internet Explorer oraz Mozilla Firefox oraz innych przegladarek. WAZNE – najedz kursorem myszy na ikone Mozilla ( skrot na pulpicie ) kliknij prawym myszy i z okienka wybierz : WLASCIWOSCI zaznaczony bedzie element docelowy „C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe” < wszystko co jest dopisane do tego typu Awesomehp.com itd nalezy usunac. Element docelowy ma wygladac tak "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" nastepnie klik OK i zastosuj. Tak samo do zrob z przegladarka Internet Explorer itp. Mozna ew przeskanowac kompa jakims antywirem. Pozdro.

 • Ryszard

  Dla mnie jest SUPER! Mam windows 8.1 Dwa dni temu złapałem UKASHA Policjanta. Wyjątkowo wredny. Zablokował mi Cała stronę mimo, że mam aktualnego Nortona.Wszedłem przez pulpit, zainstalowałem go w wersji 4 , kilkakrotnie zeskanowałem wszystko i.. Trojan zniknął.. Pozdrawiam!

 • hero

  Oirentuje się ktoś w końcu czy można usunąć te wirusy bez konieczności rejestrowania programu ?

 • Ala

  Niech ktoś mi pomoże….nie mogę się pozbyć tych wirusów, nie wiem jak to zrobić…

 • Tadek

  Miałem złośliwego wirusa Mega browse. Nie mogłem go niczym usunąć. Ściągnąłem program . Wykrył mi ponad 500 zagrożeń. Nie kupiłem licencji tylko usuwałem ręcznie zainfekowane pliki. Zajęło mi to około godziny i było łatwiejsze i szybsze niż się spodziewałem. Usunął wszystkie zagrożenia a reszta chodzi prawidłowo. Polecam ręczne usuwanie a nie zakup licencji.

 • domingo1971

  jak to zrobiłeś Tadeusz??

 • Badyl

  Program jest naprawdę ok… usunął quick start i znalazł pare innych robali ….. wyciął wszystkie :)

 • Arek

  Witam po zescanowaniu wyszło że mam aż ponad 2605 robali ,kiedy dałem fix …to kazało mi się zarejestrować które chyba było płatne. Mam Avasta ale po zescanowaniu nie wykryło zagrożenia.Jak usunąć te wirusy? I mam wirusa sweet-page który zamienia strony startowe i jest trudny do usunięcia może macie jakieś pomysły żeby go usunąć?

 • Szczenchu

  Jak dla mnie program wyśmienity pobrałem wykryło mi ponad 1500 syfów usunąłem je w 20 min :D

 • Patryk

  Wykryło mi ponad 1100 wirusów, które usunąłem ręcznie klikając prawym przyciskiem myszy w zagrożenie, po czym dla upewnienia zrobiłem jeszcze raz skan i wyszukało tylko 3 wirusy, które niestety nie mogę już usunąć… A wirus który był na kompie który był najbardziej wkurzający jest nadal… Pomóżcie…

  • Ala

   nie radze sobie z recznym usuwaniem….nie znam lokalizacji tych wirusow, albo nie potrafie wywnioskowac z „rezultatu skanowania”, co mam robić?

 • Słownik ortograficzny

  „Nabierząco”? „Przejżysty”?
  Program bardzo dobry. Jedyny antywirus z jakiego korzystam.

Polub nas na Facebooku
aktualności
Wiadomości w prasie komputerowej
Komentarze