Skala niebezpieczeństwa:  
  (15/100)

Qvo6 (znane też jako qvo6.com) jest chytrą wyszukiwarką która należy do tej samej firmy co PortaldoSites.com. Podobnie jak wspomniana strona, qvo6 jest reklamowane za pomocą niedokońca legalnych dróg dystrybucji. Po małym przebadaniu rynku okazało się, że ta strona może zostać zakwalifikowana jako robak przeglądarkowy, który nie wymaga pozwolenia użytkownika na rozpoczęcie swojej działalności na komputerze, nie przeszkadza mu to także do bezproblemowego wdarcia się do systemu. Jak tylko wpadnie do systemu modyfikuje ustawienia komputera, ustawia na domyślną wyszukiwarkę qvo6.com albo search.qvo6.com to samo może dotyczyć strony domowej. Mimo tego że wirus nie wywołuje bezpośredniego zagrożenia dla komputera nadal może być groźny, ponieważ może wyszukiwać strony które zawierają w sobie wirusy. Używają wyszukiwarki qvo6.com będziemy częściej widywać głupie reklamy typu pop-up, które czasem wyłudzają nasze dane osobowe. Jest to jedna z głównych przyczyn z jakiej polecamy używanie sprawdzonych przeglądarek

Jak mogę się zarazić wirusem Qvo6?

Zarażenie tym wirusem bardzo mało różni sie od zarażenia innymi wirusami komputerowymi. W większości przypadków wirus zostaje ściągnięty razem z jakimś programem freeware, dostaje się do systemu z nielegalnych stron albo przez spam. Nieważne jaka metodą się dostanie, ważne że niszczy twój komputer od środka. Zaczyna przejmować kontrolę nad twoim komputerem podczas każdej sesji internetowej. Jeśli często jesteś przekierowywany na strony pokroju qvo6.com powinieneś przeskanować swój komputer programem antyszpiegującym. Jeśli zagłębić się w to bardziej staje się jasne że zostałeś narażony na utratę prywatności przez przeglądarkę internetową.

This Web site may contain links to other Web sites which are independent of this Web site. We make no representation or warranty as to the accuracy, value, integrity, completeness or authenticity of the information (…).
Furthermore, these links may lead to sites or links that contain offensive and objectionable content or which may contain dangerous computer viruses. You assume, and we hereby disclaim, all responsibility for any of the content on these sites or for any damage sustained by users of these sites.

Jak usunąć wirusa Qvo6?

Instrukcja automatycznego usuwania Qvo6

Możesz usunąć Qvo6 automatycznie korzystając z jednego z tych programów: SpyHunter, STOPzilla, Malwarebytes Anti Malware. Polecamy te aplikacje, ponieważ mogą one łatwo usunąć potencjalnie niechciane programy i wirusy ze wszystkich twoich plików i wpisów w rejestrze, które są z nimi związane.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania
Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Qvo6 zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
poradnik usuwania Qvo6 Gwarantujemy
zadowolenie
Download
poradnik usuwania Qvo6
Program jest kompatybilny z Microsoft Program jest kompatybilny z OS X
Aby usunąć Qvo6, zalecamy użycie SpyHunter Webroot SecureAnywhere AntiVirus. Upewnij się, że program wykrywa pasożyta w swojej obecnej wersji, instalując darmową wersję testową.
więcej niż 40.000.000 pobrań!

Alternatywne oprogramowanie

STOPzilla
Przetestowaliśmy program STOPzilla jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Qvo6 (2014-09-25)
Malwarebytes Anti Malware
Przetestowaliśmy program Malwarebytes Anti Malware jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Qvo6 (2014-09-25)
Defender Pro Ultimate
Przetestowaliśmy program Defender Pro Ultimate jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Qvo6 (2014-09-25)
XoftSpy AntiVirus Pro
Przetestowaliśmy program XoftSpy AntiVirus Pro jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Qvo6 (2014-09-25)

Qvo6 snapshot

Qvo6 snapshot

Poradniki w innych językach • maćko

  Złapałem tego wirusa, lecz SpyHunter wyleczył mi Firefox’a w drugim podejściu. Jednocześnie pozbyłem się z kompa 190 szt innego plugastwa, o którego istnieniu nawet nie przypuszczałem.

 • thunderdomexi

  Niestety żadna z opisanych metod nie działa. Wszystkie opcje przez Państwa opisane zastosowałem. Niestety wirus nadal jest, mimo, że ustawienia moich przeglądarek są prawidłowe.

 • joanna

  usunełam to od razu
  pozbyłam sie wszystkiego , wszystkich plików itd
  jednak po otwarciu przeglądarki ciągle wyskakuje mi qvo6 jako strona startowa mimo że zmieniłam ją na google
  ?

 • Pawel

  Na anglojezycznych stronach jest opisane dokladnie jak sie tego pozbyc.W przyszlosci nalezy uwaznie patrzyc co sie instaluje.

 • michal

  dziala ten program?

 • Małgorzata

  Link do tej przeglądarki potrafi również podłączyć się pod skrót dlatego pomiomo usunięcie i odinstalowania dalej się uruchamia. Należy wówczas sprawdzić czy wirus ten nie zmienił skrótów do elememtów docelowych.

 • Damian

  mam problem z tym wirusem.. nie ma go ani w przegladarce ani w zainstalowanych programach.. jak to usunac prosze o odpowiedz na e-mail

 • Damian gnyp

  juz rozwiazalem problem moze dopiszcie jeszcze (z moim podpisem hehe) ze tzeba ze skrotu chrome mozilli itp. usunac w polu element docelowy link do qvm6.com

 • Kossimo

  U mnie nadal działa, pomimo, że usunąłem wszystko, co było z tym związane. Wirus pojawił się po tym, kiedy pobrałem program, (z zaufanej strony)

 • Kolo

  Proszę użyć programu ADWCleaner

 • Jarek

  Mnie z mozilli udało się usunąć programem adwcleaner , bez żadnych skomplikowanych operacji opisywanych na niektórych forach

 • Artur

  miałem też ten problem. Użyłem adwcleaner. Usuwa program bodajże root.. coś tam. exe, który jest odpowiedzialny za ponowne instalowanie w rejestrze windows wpisów o domyślnej stronie głównej wszystkich przeglądarek. Polecam, użyłem raz i po kłopocie.

 • Janusz

  Przed chwilą usunąłem Qvo6 z IE10, Maxthona, Coolnovo. Najprostszy sposób, bo nie widziałem tego w aplecie dodaj usuń. Znane sposoby z wpisywaniem str. startowej nie pomogły. Pomysł po 2 godź. przywóć system do punktu. Zrobiłem i komp czysty. Przed uruchomieniem punktu przywracania systemu zalecam wył. antywirusa. Pozdrawiam – Janusz

 • Wojtek

  po 3 tygodniach wreszcie stosując ADW cleaner udało mi sie pozbyć tego draństwa :)

 • Romek

  Mam pytanie, czy da się to co znalazł my SpyHunter usunąć bez rejestracji tego programu ( z czym jak mi sięzdaje związane są oczywiście koszty, zapłata) ? Proszę o pomoc.

 • Mariusz

  Małgorzata ma rację, sprawdzcie element docelowy we właściwościach skrótu. Ps. Dzięki Gosiu, usunałem robala wszedzie gdzie się dało ale tam mi ciągle bruzdził, teraz jest baja :)

 • spokokolo

  Edytuj rejestr, następnie klawisze Ctrl +F i wyszukaj w rejestrze wszystko co zawiera słowo qvo6. Zanajdziesz Tak to właśnie zrobiłem i pomogło.
  To dziadostwo w kluczu HKEY_LOKAL_MACHINE/SOFTWARE tworzy elegancki folder QVO6 zmieniłem mu nazwę na ROBAL i zistawiłem na pamiątkę.

 • komin

  W firefoksie przywraca sesję sprzed zarażenia się :/ Jak to zmienić – wygląda, że coś siedzi w rejestrze…

 • Bee

  Bardzo cenna uwaga Damian gnyp, bardzo dziękuję :) bez tego powyższe rady nie są kompletne

 • Tomek

  ADWCleaner pomógł! dzięki i polecam ten programik.

 • klaudia

  Damian gnyp Mówi:
  Sierpień 26, 2013, 01:35:15
  juz rozwiazalem problem moze dopiszcie jeszcze (z moim podpisem hehe) ze tzeba ze skrotu chrome mozilli itp. usunac w polu element docelowy link do qvm6.com
  Dziala!! dajecie na ikonke na pulpicie potem wlasciwosci i usunac element docelowy

 • Ala T

  polecam ADWCLEANER – program rewelacyjny, zauważyłam, że ten robal qvo6 jest napisany w Java a własnie wczoraj zainstalowałam środowisko Javy i on się uaktywnił od razu. Na szczęście Open Office org Apache 4.0 nie wymaga instalacji JRE !

 • Bartek

  Matko. Dużo tych zagrożeń miałem a ta przeglądarka działała mi na nerwy. Ten program mi pomógł i to bardzo.

 • mTs

  mialem pare dni tego robala, strasznie zamulal internet zainstalowalem cclenera nic nie wykryl, pomeczylem sie troche ale ile mozna pozniej pomyslalem ze zaktualizuje avasta i w tym momenie wysypal sie internet…. uruchomilem kompa ponownie i za kazdym razem wyskakiwal blue screen. teraz ugrzęzlem w trybie awaryjnym i niewiem co zrobic :( w trybie awaryjnym zainstalowalem adwcleanera orazjakis drugi program i nic to nie dalo, przywracania tez nie moge zrobic moze ktos cos wie jak to ogarnac :(?

 • amatorka

  ludzie – zrobić trzeba tak:
  kursor na ikonę przeglądarki
  prawy przycisk klik
  właściwości klik
  skrót klik
  w „element docelowy” wpisać

  „C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe” http://www.google.pl/

  zastosuj klik
  jeśli zapyta o uprawnienia administratora – potwierdzić

  GOTOWE

 • Aka47

  SpyHunter wyczyścił wszystko elegancko,polecam ten programik (win7,przeglądarka opera)

Polub nas na Facebooku
aktualności
Wirusy
Wiadomości w prasie komputerowej