Jak usunąć Qvo6

 
Skala niebezpieczeństwa: Skala niebezpieczeństwa (15/100)
 

Qvo6 (znane też jako qvo6.com) jest chytrą wyszukiwarką która należy do tej samej firmy co PortaldoSites.com. Podobnie jak wspomniana strona, qvo6 jest reklamowane za pomocą niedokońca legalnych dróg dystrybucji. Po małym przebadaniu rynku okazało się, że ta strona może zostać zakwalifikowana jako robak przeglądarkowy, który nie wymaga pozwolenia użytkownika na rozpoczęcie swojej działalności na komputerze, nie przeszkadza mu to także do bezproblemowego wdarcia się do systemu. Jak tylko wpadnie do systemu modyfikuje ustawienia komputera, ustawia na domyślną wyszukiwarkę qvo6.com albo search.qvo6.com to samo może dotyczyć strony domowej. Mimo tego że wirus nie wywołuje bezpośredniego zagrożenia dla komputera nadal może być groźny, ponieważ może wyszukiwać strony które zawierają w sobie wirusy. Używają wyszukiwarki qvo6.com będziemy częściej widywać głupie reklamy typu pop-up, które czasem wyłudzają nasze dane osobowe. Jest to jedna z głównych przyczyn z jakiej polecamy używanie sprawdzonych przeglądarek

Jak mogę się zarazić wirusem Qvo6?

Zarażenie tym wirusem bardzo mało różni sie od zarażenia innymi wirusami komputerowymi. W większości przypadków wirus zostaje ściągnięty razem z jakimś programem freeware, dostaje się do systemu z nielegalnych stron albo przez spam. Nieważne jaka metodą się dostanie, ważne że niszczy twój komputer od środka. Zaczyna przejmować kontrolę nad twoim komputerem podczas każdej sesji internetowej. Jeśli często jesteś przekierowywany na strony pokroju qvo6.com powinieneś przeskanować swój komputer programem antyszpiegującym. Jeśli zagłębić się w to bardziej staje się jasne że zostałeś narażony na utratę prywatności przez przeglądarkę internetową.

This Web site may contain links to other Web sites which are independent of this Web site. We make no representation or warranty as to the accuracy, value, integrity, completeness or authenticity of the information (…).
Furthermore, these links may lead to sites or links that contain offensive and objectionable content or which may contain dangerous computer viruses. You assume, and we hereby disclaim, all responsibility for any of the content on these sites or for any damage sustained by users of these sites.

Jak usunąć wirusa Qvo6?

Jeśli twój komputer cierpi na złośliwe ataki Qvo6.com powinieneś natychmiast usunąć go z listy dodaj/usuń programy. W tym celu wciśnij przycisk “Start” → Ustawienia–>Panel sterowania–>Dodaj/usuń programy. Tam powinieneś znaleźć Qvo6.com i wcisnąć “Odinstaluj” Dodatkowo powinieneś wcisnąć “Tak” i potwierdzić wybór wciskając OK

Dodatkowo powinieneś usunąć Qvo6.com ze swoich przeglądarek internetowych:

Internet Explorer:

Otwórz Internet Explorer, przejdź do narzędzi, zarządzanie dodatkami, toolbary i dodatki. Tam poszukaj qvo6.com i kliknij odinstaluj. Teraz otwórz IE, przejdź do narzędzi, opcje internetowe, strona domowa. Wpisz tam google albo inny adres aby ustawić go jako stronę domową.

Mozilla Firefox:

Otwórz Mozille Firefox, przejdź do narzędzi, addony, dodatki, rozszerzenia. Znajdź qvo6, a potem go odinstaluj. Teraz przejdź do narzędzi, opcje, ogólne, start. Teraz wybierz pokazywanie pustej strony za każdym razem kiedy włączysz przeglądarkę.

Google Chrome:

Kliknij ikonkę Google Chrome, przejdź do narzędzi, dodatki, tam poszukaj qvo6.com i pozbądź się go klikają kosz na śmieci. Dodatkowo wciśnij ikonkę wench przejdź do ustawień i tam zarządzaj wyszukiwarkami, ustaw domyślną wyszukiwarkę jako google, yahoo albo inną znaną. Potem przejdź do sekcji “Start” i upewnij się że dostajesz pustą stronę podczas otwierania nowej karty.

Najważniejsza rzecz, o której nie można zapomnieć to przeskanowanie komputera sprawdzonym programem antyworusowym. Polecamy użycie STOPzilla. SpyHunter albo inny zaufany program antyszpiegujący.

Automatyczne Qvo6 usunięcie:

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania
Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Qvo6 zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
Aby usunąć Qvo6, zalecamy użycie SpyHunter. Upewnij się, że program wykrywa pasożyta w swojej obecnej wersji, instalując darmową wersję testową.

dot
STOPzilla
We are testing STOPzilla efficiency at removing Qvo6 (2013-07-18 14:18:25)
dot
Malwarebytes Anti Malware
We are testing Malwarebytes Anti Malware efficiency at removing Qvo6 (2013-07-18 14:18:25)
dot
XoftSpy AntiVirus Pro
We are testing XoftSpy AntiVirus Pro efficiency at removing Qvo6 (2013-07-18 14:18:25)
dot
Defender Pro Ultimate Security Suite
We are testing Defender Pro Ultimate Security Suite efficiency at removing Qvo6 (2013-07-18 14:18:25)
Qvo6 - podgląd:
Qvo6

Poradniki w innych językach

 1. maćko pisze:
  Lipiec 31st, 2013 at 4:33 pm

  Złapałem tego wirusa, lecz SpyHunter wyleczył mi Firefox’a w drugim podejściu. Jednocześnie pozbyłem się z kompa 190 szt innego plugastwa, o którego istnieniu nawet nie przypuszczałem.

 2. thunderdomexi pisze:
  Sierpień 2nd, 2013 at 12:11 pm

  Niestety żadna z opisanych metod nie działa. Wszystkie opcje przez Państwa opisane zastosowałem. Niestety wirus nadal jest, mimo, że ustawienia moich przeglądarek są prawidłowe.

 3. joanna pisze:
  Sierpień 3rd, 2013 at 10:43 pm

  usunełam to od razu
  pozbyłam sie wszystkiego , wszystkich plików itd
  jednak po otwarciu przeglądarki ciągle wyskakuje mi qvo6 jako strona startowa mimo że zmieniłam ją na google
  ?

 4. Pawel pisze:
  Sierpień 16th, 2013 at 5:12 pm

  Na anglojezycznych stronach jest opisane dokladnie jak sie tego pozbyc.W przyszlosci nalezy uwaznie patrzyc co sie instaluje.

 5. michal pisze:
  Sierpień 17th, 2013 at 3:43 pm

  dziala ten program?

 6. Małgorzata pisze:
  Sierpień 19th, 2013 at 11:58 am

  Link do tej przeglądarki potrafi również podłączyć się pod skrót dlatego pomiomo usunięcie i odinstalowania dalej się uruchamia. Należy wówczas sprawdzić czy wirus ten nie zmienił skrótów do elememtów docelowych.

 7. Damian pisze:
  Sierpień 26th, 2013 at 1:11 am

  mam problem z tym wirusem.. nie ma go ani w przegladarce ani w zainstalowanych programach.. jak to usunac prosze o odpowiedz na e-mail

 8. Damian gnyp pisze:
  Sierpień 26th, 2013 at 1:35 am

  juz rozwiazalem problem moze dopiszcie jeszcze (z moim podpisem hehe) ze tzeba ze skrotu chrome mozilli itp. usunac w polu element docelowy link do qvm6.com

 9. Kossimo pisze:
  Sierpień 26th, 2013 at 2:56 pm

  U mnie nadal działa, pomimo, że usunąłem wszystko, co było z tym związane. Wirus pojawił się po tym, kiedy pobrałem program, (z zaufanej strony)

 10. Kolo pisze:
  Sierpień 28th, 2013 at 3:43 pm

  Proszę użyć programu ADWCleaner

 11. Jarek pisze:
  Sierpień 29th, 2013 at 10:38 am

  Mnie z mozilli udało się usunąć programem adwcleaner , bez żadnych skomplikowanych operacji opisywanych na niektórych forach

 12. Artur pisze:
  Sierpień 31st, 2013 at 9:21 pm

  miałem też ten problem. Użyłem adwcleaner. Usuwa program bodajże root.. coś tam. exe, który jest odpowiedzialny za ponowne instalowanie w rejestrze windows wpisów o domyślnej stronie głównej wszystkich przeglądarek. Polecam, użyłem raz i po kłopocie.

 13. Janusz pisze:
  Wrzesień 8th, 2013 at 7:48 pm

  Przed chwilą usunąłem Qvo6 z IE10, Maxthona, Coolnovo. Najprostszy sposób, bo nie widziałem tego w aplecie dodaj usuń. Znane sposoby z wpisywaniem str. startowej nie pomogły. Pomysł po 2 godź. przywóć system do punktu. Zrobiłem i komp czysty. Przed uruchomieniem punktu przywracania systemu zalecam wył. antywirusa. Pozdrawiam – Janusz

 14. Wojtek pisze:
  Wrzesień 8th, 2013 at 9:47 pm

  po 3 tygodniach wreszcie stosując ADW cleaner udało mi sie pozbyć tego draństwa :)

 15. Romek pisze:
  Wrzesień 12th, 2013 at 10:29 pm

  Mam pytanie, czy da się to co znalazł my SpyHunter usunąć bez rejestracji tego programu ( z czym jak mi sięzdaje związane są oczywiście koszty, zapłata) ? Proszę o pomoc.

  Choose another answer as the right one

 16. Mariusz pisze:
  Wrzesień 13th, 2013 at 2:26 pm

  Małgorzata ma rację, sprawdzcie element docelowy we właściwościach skrótu. Ps. Dzięki Gosiu, usunałem robala wszedzie gdzie się dało ale tam mi ciągle bruzdził, teraz jest baja :)

 17. spokokolo pisze:
  Wrzesień 15th, 2013 at 11:56 pm

  Edytuj rejestr, następnie klawisze Ctrl +F i wyszukaj w rejestrze wszystko co zawiera słowo qvo6. Zanajdziesz Tak to właśnie zrobiłem i pomogło.
  To dziadostwo w kluczu HKEY_LOKAL_MACHINE/SOFTWARE tworzy elegancki folder QVO6 zmieniłem mu nazwę na ROBAL i zistawiłem na pamiątkę.

 18. komin pisze:
  Wrzesień 16th, 2013 at 6:40 pm

  W firefoksie przywraca sesję sprzed zarażenia się :/ Jak to zmienić – wygląda, że coś siedzi w rejestrze…

 19. Bee pisze:
  Wrzesień 18th, 2013 at 5:42 pm

  Bardzo cenna uwaga Damian gnyp, bardzo dziękuję :) bez tego powyższe rady nie są kompletne

 20. Tomek pisze:
  Wrzesień 19th, 2013 at 11:06 am

  ADWCleaner pomógł! dzięki i polecam ten programik.

 21. klaudia pisze:
  Wrzesień 19th, 2013 at 6:33 pm

  Damian gnyp Mówi:
  Sierpień 26, 2013, 01:35:15
  juz rozwiazalem problem moze dopiszcie jeszcze (z moim podpisem hehe) ze tzeba ze skrotu chrome mozilli itp. usunac w polu element docelowy link do qvm6.com
  Dziala!! dajecie na ikonke na pulpicie potem wlasciwosci i usunac element docelowy

 22. Ala T pisze:
  Wrzesień 22nd, 2013 at 10:00 am

  polecam ADWCLEANER – program rewelacyjny, zauważyłam, że ten robal qvo6 jest napisany w Java a własnie wczoraj zainstalowałam środowisko Javy i on się uaktywnił od razu. Na szczęście Open Office org Apache 4.0 nie wymaga instalacji JRE !

 23. Bartek pisze:
  Wrzesień 22nd, 2013 at 10:39 pm

  Matko. Dużo tych zagrożeń miałem a ta przeglądarka działała mi na nerwy. Ten program mi pomógł i to bardzo.

 24. mTs pisze:
  Wrzesień 28th, 2013 at 11:08 pm

  mialem pare dni tego robala, strasznie zamulal internet zainstalowalem cclenera nic nie wykryl, pomeczylem sie troche ale ile mozna pozniej pomyslalem ze zaktualizuje avasta i w tym momenie wysypal sie internet…. uruchomilem kompa ponownie i za kazdym razem wyskakiwal blue screen. teraz ugrzęzlem w trybie awaryjnym i niewiem co zrobic :( w trybie awaryjnym zainstalowalem adwcleanera orazjakis drugi program i nic to nie dalo, przywracania tez nie moge zrobic moze ktos cos wie jak to ogarnac :( ?

 25. amatorka pisze:
  Październik 26th, 2013 at 10:07 pm

  ludzie – zrobić trzeba tak:
  kursor na ikonę przeglądarki
  prawy przycisk klik
  właściwości klik
  skrót klik
  w „element docelowy” wpisać

  „C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe” http://www.google.pl/

  zastosuj klik
  jeśli zapyta o uprawnienia administratora – potwierdzić

  GOTOWE

 26. Aka47 pisze:
  Marzec 15th, 2014 at 10:40 pm

  SpyHunter wyczyścił wszystko elegancko,polecam ten programik (win7,przeglądarka opera)

Twoja opinia na temat: Qvo6

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Polub nas na Facebooku
aktualności
zapytaj nas
wirus
pliki