Jak usunąć Komenda Glowna Policji virus

 
Skala niebezpieczeństwa: Skala niebezpieczeństwa (96/100)
 

Wirus o nazwie Komenda Główna Policji jest groźnym wirusem typu ransomware, którego główniej zadaniem jest przekonać ludzi, że złamali prawo dokonując różnych wykroczeń w sieci internet. Najczęstszym przykładem łamania prawa na jakie powołuje się wirus jest używanie treści chronionych prawami autorskimi, rozpowszechnienie reklam spamując innych uzytkowników sieci i inne problemy. Podobnie jak wirus o nazwie ‘Polska Policja’ wirus atakuje głównie mieszkańców Polski jednak istnieje wiele podobnych wirusów działających nie tylko w języku polskim. Wirusy tego typu często używają oryginalnych logotypów, powołują się na rzeczywiście istniejące paragrafy i znają wiele szczegółów takie jak na przykład nasz numer IP, nazwa hosta, co pozwola im uwiarygodnić się w naszych oczach. Wszystko to ma na celu zmylić uzytkownika, że ma na celu z prawdziwą policją. Zanim uwierzym tego typu aplikacją pamiętać, że Policja nigdy nie posunęła by się do akiego kroku w celu ukarania przestępców. Należy usunąc tego wirusa tak szybko jak to tylko możliwe.

Jak moge zarazić swój komputer wirusem Komenda Główna Policji?

Wirus o nazwie Komenda Główna Policji jest rozpowszechniany przez konie trojańskie, które są najczęściej nazywane Trojan.Lockscreen. Jak tylko wirus dostanie się do komputera blokuje system i wyświetla komunikat wyświetlany w języku polskim. Komunikat informuje nas o rzekomym popełnieniu szeregu przestępstw i prosi o zapłacenie kary grzywny. Przestępcy najczęściej używają systemów Ukash, Paysafecard albo też Paydot do wyłudzania pieniędzy. Proszę nigdy nie płacić tego haraczu, którego wpłatu oczekuje wirus, ponieważ nie złamałeś prawa, nie ma znaczenia do jest napisane w tym komunikacie. Dodatkowo wpłata pieniędzy na pewno nie pozwoli na odblokowanie komputera. Aby to zrobić należy usurusa, poniżej opisaliśmy jak to zrobić.

Jak usunąć wirusa o nazwie Komenda Główna Policji?

Tak jak już wspominaliśmy płacenie jakichkolwiek mandatów/grzywien na konto podane przez ten program jest przekazywaniem pieniędzy oszustom, a nie  wpłacaniem kary za jakiekolwiek wykroczenie. Ponadto nie przywróci to komputera do stanu używalności, aby skutecznie usunąć tego wirusa posłuż się tą metodą:

Metoda Flash drive

1. Weź inną maszynę i ściągnij na nią SpyHunter albo inny skuteczny program typu anty-malware.

2. Aktualizuj program, skopiuj go na USB albo dysk CD.

3. W między czasie zresetuj popsuty komputer i wejdź w tryb awaryjny, włóź USB do portu popsutego komputera.

4. Zresetuj jeszcze raz zainfekowany komputer i uruchom pełny skan systemu.

*Użytkownicy, których konta są zainfekowane tym wirusem, mogą wejść na inne konta w systemie Windows, jedno z nich powinno mieć prawa administratora niezbędne do uruchomienia programu anty-malware.

*Spróbuj zablokować animacje Flash, aby zablokować funkcje wirusa, aby to zrobić przejdź do supportu Macromedia i wybierz “Deny” http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Jak to zrobisz przeskanuj komputer programem anty-malware.

*Instrukcja – jak manualnie usunąć wirusa (wymagany skill informatyczny)

 1. Zresetuj zainfekowany komputer to trybu awaryjnego “Safe mode with command prompt” w celu wyłączenia wirusa.

 2. Włącz Regedit

 3. Poszukaj WInLogon i zapisz wszystkie pliki, które nie mają są w procesie explorer.exe albo puste. Zastąp je explorer.exe

 4. Znajdź element docelowy tych plików i usuń pliki pokrewne.

 5. Zresetuj i włącz skan całego systemu SpyHunter  w celu usunięcia plików, które pozostały.

Automatyczne Komenda Glowna Policji virus usunięcie:

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania
Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Komenda Glowna Policji virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
Aby usunąć Komenda Glowna Policji virus, zalecamy użycie SpyHunter. Upewnij się, że program wykrywa pasożyta w swojej obecnej wersji, instalując darmową wersję testową.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.
dot
STOPzilla
We are testing STOPzilla efficiency at removing Komenda Glowna Policji virus (2013-04-20 14:08:50)
dot
Malwarebytes Anti Malware
We are testing Malwarebytes Anti Malware efficiency at removing Komenda Glowna Policji virus (2013-04-20 14:08:50)
dot
XoftSpy AntiVirus Pro
We are testing XoftSpy AntiVirus Pro efficiency at removing Komenda Glowna Policji virus (2013-04-20 14:08:50)
dot
Defender Pro Ultimate Security Suite
We are testing Defender Pro Ultimate Security Suite efficiency at removing Komenda Glowna Policji virus (2013-04-20 14:08:50)
Komenda Glowna Policji virus - podgląd:
Komenda Glowna Policji virus

Komenda Glowna Policji virus ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
[random].exe

Skasuj pliki:
[random].exe

Poradniki w innych językach

 1. Komentator pisze:
  Kwiecień 23rd, 2013 at 8:08 pm

  Fajnie, że we wszystkich wirusach polecacie ten sam program (zresztą płatny, który gówno ci da). Nie polecam tej witryny, do usuwania wirusów, ale polecam do dowiadywania się o skali zagrożenia.

 2. liv pisze:
  Maj 30th, 2013 at 9:52 pm

  dzięki powiodło sie

 3. nic pisze:
  Lipiec 19th, 2013 at 6:39 pm

  takie metody to se w d wsadz to musi byc napisane wyraznie a nie. gowno nie dziala twoje rady sa do bani

 4. barabach pisze:
  Październik 13th, 2013 at 8:18 am

  Najlepszą metodą jest przywracanie systemu do wcześniejszego stanu-tylko warunek jest jeden-nie wolno wyłączać komputera po pojawieniu się wirusa,można go pózniej nie włączzyć nawet w stanie awaryjnym.

  Choose another answer as the right one

Twoja opinia na temat: Komenda Glowna Policji virus

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Polub nas na Facebooku
aktualności
zapytaj nas
wirus
pliki