Jak usunąć IB Updater Service

 
Skala niebezpieczeństwa: Skala niebezpieczeństwa (11/100)
 

IB Updated Service, znany w rozwiniętej formie jako InCrediBar Updater Service jest potencjalnie niechcianą aplikacją, która z łatwością jest w stanie zinfiltrować komputer poprzez działanie razem z inną aplikacją. W większości przypadków wnika do środka jako część  Incredibar,  Sweetpacks,  SmileBox  i innych programów które wzbudzają dość znaczną i szeroką dyskusję w sieci Internet. Tak szybko jak wirus IB Updater dociera do komputera rozpoczyna pracę nad jedynym zadaniem – poszukuje update dla programów wspomnianych powyżej. Jak tylko wychwyci obecność takiego update rozpoczyna automatycznie ściąganie takiego pliku do systemu użytkownika. Zauważ, że jeżeli IB Updater Service może także powodować przekierować przekierowania na inne strony internetowe, spowolnienie twojego komputera poprzez zarzucenie go spamem, a także może starać się przechwycić twoje poufne dane osobowe. Jeżeli zauważysz na swoim komputerze niektóre w wyżej wymienionych czynności powinieneś natychmiast uruchomić sprawdzony i zaaktualizowany program antyszpiegujący aby wykryć i w porę usunąć niebezpieczne wirusy.

W jaki sposób IB Updater Service jest w stanie wedrzeć się na mój komputer?

Jako że IB Updater Service używa niestandardowych metod, powszechnie znanych jako bundling. Ta metoda jest powiązana z podpinaniem pliku pod program freeware bądź shareware, pod który podczepia się IB Updater Service i niepostrzeżenie wnika do systemu użytkownika. Słuchając ekspertów do spraw ochrony danych i zasobów systemowych użytkownicy najczęściej padają ofiarą podczas nieuważnego instalowania darmowych programów, zapominają odznaczyć okienko w którym mowa o instalacji IB Updater Service. Program dotyka swoją działalnością przeglądarek takich jak Mozilla Firefox, Google Chrome i innych popularnych przeglądarek internetowych. Najczystszym znakiem obecności tego wirusa na twoim komputerze jest przekierowanie na incredibar.com. Jeżeli je zauważysz zapoznaj się z tym poradnikiem i usuń ten potencjalnie niechciany program z twojego komputera tak szybko jak to tylko możliwe.

W jaki sposób mogę skutecznie pozbyć się program IB Update Service z mojego komputera?

Jeżeli masz chociaż cień podejrzeć że twój komputer jest zarażony wirusem IB Updater Service podążaj zgodnie z tym poradnikiem i usuń ten program ze swojego systemu:

Mozilla Firefox

  1. Wciśnij Ctrl+Shift+A, otwórz menadżera dodatków, przejdź do rozszerzeń. Usuń dodatek IB Updater oraz wszystkie niechciane addony.
  2. Wciśnij alt+t, przejdź do opcji, generalne. Tam postaraj się zresetować stronę startową poprzez ustawienei czystej karty bądź też popularnej i przede wszystkim bezpiecznej witryny jak google.com
  3. Na końcu kliknij ikonkę Searchbox, teraz zajmij się zmianą zainfekowanej przeglądarki, usuń starą w jej miejsce wprowadź adres sprawdzonej wyszukiwarki takiej jak na przykład bing bądź też yahoo czy google.com

Internet Explorer

  1. Wciśnij alt+x przejdź do menadżera zakładek, następnie otwórz panel rozszerzeń i toolbarów i pozbądź się IB Updater i innych niechcianych rozszerzeń.
  2. Otwórz zarządzanie wyszukiwarkakami, usuń incredibar i inne niechciane wyszukiwarki, nie zapomnij wybrać nowej, najlepiej jakiejś sprawdzonej strony typu google.com
  3. Postaraj się zresetować stronę startową poprzez ustawienei czystej karty bądź też popularnej i przede wszystkim bezpiecznej witryny jak google.com

Google Chrome

  1. Wciśnij alt+f przejdź do rozszerzeń. Tutaj usuń IB Updater i inne niechciane rozszerzenia.
  2. Przejdź do ustawień startowych. Tutaj usuń incredibar i inne niechciane aplikacje, ustaw nową stronę zamiast poprzednich ustawień.
  3. Na końcu wybierz menadżera wyszukiwarek, zresetuj poprzednie ustawienia. Nie zapomnij aby usunąć INcredibar i wszystkie inne niechciane wyszukiwarki. 

Automatyczne IB Updater Service usunięcie:

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania
Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia IB Updater Service zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
Aby usunąć IB Updater Service, zalecamy użycie SpyHunter. Upewnij się, że program wykrywa pasożyta w swojej obecnej wersji, instalując darmową wersję testową.

dot
STOPzilla
We are testing STOPzilla efficiency at removing IB Updater Service (2013-12-23 22:16:51)
dot
Malwarebytes Anti Malware
We are testing Malwarebytes Anti Malware efficiency at removing IB Updater Service (2013-12-23 22:16:51)
dot
XoftSpy AntiVirus Pro
We are testing XoftSpy AntiVirus Pro efficiency at removing IB Updater Service (2013-12-23 22:16:51)
dot
Defender Pro Ultimate Security Suite
We are testing Defender Pro Ultimate Security Suite efficiency at removing IB Updater Service (2013-12-23 22:16:51)

Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: IB Updater Service

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Polub nas na Facebooku
aktualności
zapytaj nas
wirus
pliki