Skala niebezpieczeństwa:  
  (11/100)

IB Updated Service, znany w rozwiniętej formie jako InCrediBar Updater Service jest potencjalnie niechcianą aplikacją, która z łatwością jest w stanie zinfiltrować komputer poprzez działanie razem z inną aplikacją. W większości przypadków wnika do środka jako część  Incredibar,  Sweetpacks,  SmileBox  i innych programów które wzbudzają dość znaczną i szeroką dyskusję w sieci Internet. Tak szybko jak wirus IB Updater dociera do komputera rozpoczyna pracę nad jedynym zadaniem – poszukuje update dla programów wspomnianych powyżej. Jak tylko wychwyci obecność takiego update rozpoczyna automatycznie ściąganie takiego pliku do systemu użytkownika. Zauważ, że jeżeli IB Updater Service może także powodować przekierować przekierowania na inne strony internetowe, spowolnienie twojego komputera poprzez zarzucenie go spamem, a także może starać się przechwycić twoje poufne dane osobowe. Jeżeli zauważysz na swoim komputerze niektóre w wyżej wymienionych czynności powinieneś natychmiast uruchomić sprawdzony i zaaktualizowany program antyszpiegujący aby wykryć i w porę usunąć niebezpieczne wirusy.

W jaki sposób IB Updater Service jest w stanie wedrzeć się na mój komputer?

Jako że IB Updater Service używa niestandardowych metod, powszechnie znanych jako bundling. Ta metoda jest powiązana z podpinaniem pliku pod program freeware bądź shareware, pod który podczepia się IB Updater Service i niepostrzeżenie wnika do systemu użytkownika. Słuchając ekspertów do spraw ochrony danych i zasobów systemowych użytkownicy najczęściej padają ofiarą podczas nieuważnego instalowania darmowych programów, zapominają odznaczyć okienko w którym mowa o instalacji IB Updater Service. Program dotyka swoją działalnością przeglądarek takich jak Mozilla Firefox, Google Chrome i innych popularnych przeglądarek internetowych. Najczystszym znakiem obecności tego wirusa na twoim komputerze jest przekierowanie na incredibar.com. Jeżeli je zauważysz zapoznaj się z tym poradnikiem i usuń ten potencjalnie niechciany program z twojego komputera tak szybko jak to tylko możliwe.

W jaki sposób mogę skutecznie pozbyć się program IB Update Service z mojego komputera?

Jeżeli masz chociaż cień podejrzeć że twój komputer jest zarażony wirusem IB Updater Service podążaj zgodnie z tym poradnikiem i usuń ten program ze swojego systemu:

Instrukcja automatycznego usuwania IB Updater Service

Możesz usunąć IB Updater Service automatycznie korzystając z jednego z tych programów: SpyHunter, STOPzilla, Malwarebytes Anti Malware. Polecamy te aplikacje, ponieważ mogą one łatwo usunąć potencjalnie niechciane programy i wirusy ze wszystkich twoich plików i wpisów w rejestrze, które są z nimi związane.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania
Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia IB Updater Service zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
poradnik usuwania IB Updater Service Gwarantujemy
zadowolenie
Download
poradnik usuwania IB Updater Service
Program jest kompatybilny z Microsoft Program jest kompatybilny z OS X
Aby usunąć IB Updater Service, zalecamy użycie SpyHunter Webroot SecureAnywhere AntiVirus. Upewnij się, że program wykrywa pasożyta w swojej obecnej wersji, instalując darmową wersję testową.
więcej niż 40.000.000 pobrań!

Alternatywne oprogramowanie

STOPzilla
Przetestowaliśmy program STOPzilla jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa IB Updater Service (2014-09-23)
Malwarebytes Anti Malware
Przetestowaliśmy program Malwarebytes Anti Malware jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa IB Updater Service (2014-09-23)
XoftSpy AntiVirus Pro
Przetestowaliśmy program XoftSpy AntiVirus Pro jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa IB Updater Service (2014-09-23)
Defender Pro Ultimate Security Suite
Przetestowaliśmy program Defender Pro Ultimate Security Suite jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa IB Updater Service (2014-09-23)

IB Updater Service snapshot

IB Updater Service snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania IB Updater Service

Krok 1

Odinstaluj IB Updater Service oraz powiązane programy

Windows Mac OS X Krok 2
Windows 7 / Vista / XP
 • Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs).
Windows 8
 • Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program.
Odinstaluj IB Updater Service oraz powiązane programy
 • W tym miejscu, poszukaj IB Updater Service lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 • Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany.
Windows Mac OS X Krok 2

Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications.

Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimIB Updater Service czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash.

Krok 2

Usuń IB Updater Service z każdej ze swoich przeglądarek internetowych

Internet Explorer Mozilla Firefox Google Chrome Safari Krok 3
Usuń niebezpieczne dodatki
 • Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons.
 • Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj IB Updater Service oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable:
Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
 • Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 • W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany.
Zresetuj Internet Explorer
 • Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 • W tym miejscu zaznacz Reset.
 • Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania IB Updater Service.
Internet Explorer Mozilla Firefox Google Chrome Safari Krok 3
Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
 • Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions.
 • W tym miejscu zaznacz IB Updater Service oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy.
Zresetuj Mozilla Firefox
 • Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information.
 • Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie IB Updater Service.
Internet Explorer Mozilla Firefox Google Chrome Safari Krok 3
Usuń szkodliwe pluginy
 • Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions.
 • W tym miejscu, zaznacz IB Updater Service oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy.
 • Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search.
 • Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny.
Zresetuj Google Chrome
 • Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 • Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings.
 • Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie IB Updater Service.
Internet Explorer Mozilla Firefox Google Chrome Safari Krok 3
Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
 • Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences.
 • Tutaj wybierz Extentions i poszukaj IB Updater Service i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich.
Zresetuj Safari
 • Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari....
 • Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania IB Updater Service.

Krok 3

Dokończ usuwanie IB Updater Service

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się IB Updater Service i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze, aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: SpyHunter, STOPzilla lub Malwarebytes Anti Malware.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Poradniki w innych językachPolub nas na Facebooku
aktualności
Wirusy
Wiadomości w prasie komputerowej