Jak usunąć Blekko Virus

Skala niebezpieczeństwa: Skala niebezpieczeństwa (20/100)

Blekko jest wyszukiwarką internetową, której celem jest zapewnienie lepszych wyników niż te oferowane przez Google. Wyszukiwarka próbuje wyłączać z wyników wyszukiwania strony o niskiej jakości, które zostały rozpoznane jako tak zwane “farmy zawartości”. Strona została udostępniona dla publiki 1 listopada 2010 i oferuje możliwy do pobrania toolbar dla przeglądarki.
 

Najnowsze wirusy przekierowaniowe wykorzystują nazwę Blekko. Użytkownicy poszukują problemu zwanego Wirus Blekko, który przekierowuje ich z wyników wyszukiwania Google. Nazywają wirusa szkodliwym hijackiem przeglądarki, który został stworzony by przekierowywać ruch na konkretne strony. Obserwujemy ekspansję malware’u wewnątrz sponsorowanych wyników Blekko.
Blekko podaje się za prawdziwe i wiarygodne oprogramowanie (jak i stronę). Dodatkowo reklamuje fałszywe produkty, które mogą wykradać Twoje informacje osobiste.

Blekko potrafi zablokować Ci możliwość zresetowania konfiguracji przeglądarki, by zapewnić ustawienie blekko.com jako strony startowej dla przeglądarki. Co więcej, wywołuje pop-upy ze stronami phishingowymi oraz inne fałszywymi informacjami. Blekko potrafi także bez wiedzy użytkownika dodawać mu zakładki oraz ulubione strony.

Kiedy komputer użytkownika zostaje zainfekowany przekierowaniowym wirusem Blekko, nawet wyszukiwarki takie jak Google, Firefox czy Bing przekierowują do blekko.com. Jeżeli uważasz że masz system zakażony wirusem Blekko, zalecamy Ci uruchomienie pełnego skanu systemu za pomocą uznanego programu anti-malware’owego, by mieć pewność usunięcia wirusa Blekko.

JAK POZBYĆ SIĘ TOOLBARU BLEKKO?

Ciężko jest usunąć Blekko ręcznie, Virus używa losowego nazewnictwa plików i ukrywa się wewnątrz systemu. Potrzebujesz pewnej wiedzy na temat architektury swojego systemu, by w pełni pozbyć się wirusa Blekko.

Istnieje jednak zaawansowana metoda usuwania toolbara Blekko. Radzimy Ci użyć jednego z programów przeznaczonych do zwalczania spyware’u wymienionych poniżej, by naprawić swój system i pozbyć się Blekko na dobre. MUSISZ przeskanowac system SpyHunter lub innym uznanym anti-spyware’owym programem, jeśli nie zainstalowałeś paska ręcznie, gdyż najpewniej został zainstalowany przez trojana.

Jednakże jeśli zainstalowałeś go ręcznie, także możesz podążyć za tymi wskazówkami:

  1. Wejdź do Panelu Sterowania i odinstaluj Blekko Toolbar oraz pozostałe oprogramowanie zainstalowane tego samego dnia, co pasek Blekko.
  2. Otwórz przeglądarkę, przejdź do dodatków i wtyczek. Usuń wszystkie rozszerzenia powiązane z Blekko oraz te, które nie pochodzą od Microsoftu, Adobe, Oracle, Sun lub Google.
  3. Ponownie ustaw swoją wyszukiwarkę.

Automatyczne Blekko Virus usunięcie:

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania
Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Blekko Virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
poradnik usuwania Blekko Virus Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft
Aby usunąć Blekko Virus, zalecamy użycie SpyHunter. Upewnij się, że program wykrywa pasożyta w swojej obecnej wersji, instalując darmową wersję testową.
INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.
więcej niż 40.000.000 pobrań!

Alternatywne oprogramowanie

STOPzilla
Przetestowaliśmy program STOPzilla jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Blekko Virus (2012-09-25)
Malwarebytes Anti Malware
Przetestowaliśmy program Malwarebytes Anti Malware jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Blekko Virus (2012-09-25)
XoftSpy AntiVirus Pro
Przetestowaliśmy program XoftSpy AntiVirus Pro jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Blekko Virus (2012-09-25)
Defender Pro Ultimate Security Suite
Przetestowaliśmy program Defender Pro Ultimate Security Suite jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Blekko Virus (2012-09-25)

Blekko Virus snapshot

Blekko Virus snapshot

Blekko Virus ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
[random].exe

Usuń wpisy rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Random Letters
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce\Random Letters
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce\Random Letters
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_CURRENT_USER\Software\13376694984709702142491016734454
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run ?�?13376694984709702142491016734454?

Wyrejestruj bliblioteki DLL:
%AllUsersProfile%\Application Data\[random].dll

Skasuj pliki:
%AllUsersProfile%\Application Data\~[random]
%AllUsersProfile%\Application Data\~r[random]
%AllUsersProfile%\Application Data\[random].dll
%AllUsersProfile%\Application Data\[random].exe
%AllUsersProfile%\Application Data\[random]
%UserProfile%\Desktop\Blekko.com.lnk
%UserProfile%\Start Menu\Programs\Blekko.com\Blekko.com.lnk

Poradniki w innych językach  • Combray

    To jakiś absurd, żeby dawać tutaj link do ściągania Spy Huntera. Drodzy użytkownicy: żeby z niego skorzystać trzeba zapłacić. Faktycznie go sciagamu tutaj, potem skanujemy dysk, lecz gdy chcemy wyrzucić śmieci okazuje się to niemożliwe bez zalogowania na stronie programu i zapłacenia za niego. Dziękuję bardzo. Nie stać mnie na to.

Polub nas na Facebooku
aktualności
Wiadomości w prasie komputerowej
Komentarze