Skala niebezpieczeństwa:  
  (32/100)

Babylon Toolbar – jest to dodatek do przeglądarki pozwalający ci uzyskać szybkie tłumaczenia i definicje prosto z twojej przeglądarki. Narzędzie to jest prowadzone przez Babylon Ltd – firmę wytwarzającą oprogramowanie służące do tłumaczenia.  Babylon Toolbar oraz wyszukiwarka internetowa są dodatkowymi narzędziami w tym oprogramowaniu; jednakże, narzędzie to może być zainstalowane oddzielnie za darmo. Przez większość czasu narzędzie to idzie w pakiecie z innymi oprogramowaniami, zazwyczaj freewere oraz sharewere (triale, dema). Może zostać ono ściągnięte także z oficjalnej strony Babylon. Obecnie idzie ono w pakiecie z CNET’oskim oprogramowaniem służącym do tzw. „wrappowania”; jednakże, jest także co najmniej kilka innych popularnych stron internetowych dystrybuujących to narzędzie w taki lub inny sposób. Narzędzie to nie idzie w pakiecie ze „złośliwym opakowaniem”, a przynajmniej nie widzieliśmy tego jeszcze

JAK USUNĄĆ SEARCH.BABYLON.COM ZE STRONY WYSZUKIWARKI I ODINSTALOWAĆ BABYLON TOOLBAR?

Wyszukiwarka Babylon działa ze wszystkimi głównymi przeglądarkami. Przed jego instalacją użytkownicy muszą się zgodzić akceptację umowy licencyjnej oraz na wszystkie zmiany jakie zostaną wywołane podczas instalacji. Narzędzie to może zmienić domyślne opcje pozycjonowania, jednakże można zostawić te ustawienia niezmienione. Główne komponenty Babylon Toolbar mogą zostać odinstalowane via DODAJ/USUN przycisk w panelu kontrolnym Windows. Jednakże, proszę zauważyć, że pewne komponenty oprogramowania, głównie pliki „add-on” (pluginy) oraz ustawienia przeglądarek, mogą nie zostać usunięte w całości i domyślne ustawienia mogą nie zostać przywrócone do poprzedniego stanu. W takim przypadku, musisz odinstalować pluginy związane z Babylon Tobolar ręcznie. Może to być zrobione poprzez ustawienia przeglądarek oraz cechy oraz właściwości. W Internet Explorer’ze jest to menadżer pluginów (add-on manager). W Mozilli Firefox również, ale komponenty narzędzia będą wypisane pod zakładką „rozszerzenia” („extentions”). To samo dotyczy się przeglądarek Gogle Chrome oraz Opera. Nie zapomnij ręcznie usunąć plików z zakładek (kart) oraz folderu z pluginami w folderach Internet Explorer oraz Mozilla Firefox (Program Files i Program Data).

Wiele użytkowników komputerów zauważa, że pluginy nie mogą być odinstalowane z przeglądarki, jako że przycisk uninstall jest szary, co oznacza, że nie można go odinstalować z poziomu przeglądarki.

Dobrym pomysłem jest także przeskanowania komputera antywirusem by mieć pewność, że Babyloon Toolbar jest kompletnie usunięty i że nie ma żadnej innej potencjalnie niechcianego składnika pozostawionego na twoim komputerze.

Instrukcja automatycznego usuwania Babylon Toolbar

Możesz usunąć Babylon Toolbar automatycznie korzystając z jednego z tych programów: SpyHunter, STOPzilla, Malwarebytes Anti Malware. Polecamy te aplikacje, ponieważ mogą one łatwo usunąć potencjalnie niechciane programy i wirusy ze wszystkich twoich plików i wpisów w rejestrze, które są z nimi związane.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania
Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Babylon Toolbar zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
poradnik usuwania Babylon Toolbar Gwarantujemy
zadowolenie
Download
poradnik usuwania Babylon Toolbar
Program jest kompatybilny z Microsoft Program jest kompatybilny z OS X
Aby usunąć Babylon Toolbar, zalecamy użycie SpyHunter Webroot SecureAnywhere AntiVirus. Upewnij się, że program wykrywa pasożyta w swojej obecnej wersji, instalując darmową wersję testową.
INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.
więcej niż 40.000.000 pobrań!

Alternatywne oprogramowanie

STOPzilla
Przetestowaliśmy program STOPzilla jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Babylon Toolbar (2015-05-19)
Malwarebytes Anti Malware
Przetestowaliśmy program Malwarebytes Anti Malware jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Babylon Toolbar (2015-05-19)
Defender Pro Ultimate
Przetestowaliśmy program Defender Pro Ultimate jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Babylon Toolbar (2015-05-19)
XoftSpy AntiVirus Pro
Przetestowaliśmy program XoftSpy AntiVirus Pro jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Babylon Toolbar (2015-05-19)

Babylon Toolbar snapshot

Babylon Toolbar snapshot

Babylon Toolbar ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
BabylonToolbarsrv.exe

Usuń wpisy rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREBabylonToolbarBabylonToolbar
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesAppID{BDB69379-802F-4eaf-B541-F8DE92DD98DB}InstlData
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesAppID{BDB69379-802F-4eaf-B541-F8DE92DD98DB}
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{291BCCC1-6890-484a-89D3-318C928DAC1B}VersionIndependentProgID
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{2EECD738-5844-4a99-B4B6-146BF802613B}ProgID
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{98889811-442D-49dd-99D7-DC866BE87DBC}

Wyrejestruj bliblioteki DLL:
BabylonToolbar.dll

Skasuj pliki:
BabylonToolbar.dll
BabylonToolbarsrv.exe

Skasuj katalogi:
%ProgramFiles%BabylonToolbarBabylonToolbar

Poradniki w innych językach • Pingback: Babylontoolbartlbr.dll wyjasnienie()

 • Krzysztof

  Usunięty , badziewie

 • ROMAN

  TE GÓWNO JEST DO DUPY, ZMARNOWAŁEM WCZORAJ 5 H WALCZĄC Z ŚWIETNYM BABYLONEM.

 • Michał

  jestem za słabym początkującym ,żeby cokolwiek zrozumieć ,a co dopiero usunąć tego babylona… dla mnie ten język komputerowy jest kompletnie niezrozumiały

 • wróbel

  nie potrafię z babylonem pracować,jestem za słaby w teorii i w praktyce

 • SolmyrPL

  Babylon jest ciezko usunac, ale jest to mozliwe. Ponadto – wystepuje wiecej kluczy w rejestrze, ktore trzeba wywalic.
  Jesli ktos nie jest biegly w sprawach komputerowych albo nie czuje sie na silach – prosze poprosic osobe bardziej doswiadczona.
  Modyfikacje rejestru moga doprowadzic do niestabilnego dzialania systemu.
  Kolejne zestawy kluczy rejestru znajduja sie w HKEY_CLASSES_ROOT ale nie pamietam teraz dokladnie nazw.
  Na szkoleniu na Microsoft Technical Support mielismy za zadanie usunac babylona nie uzywajac przywracania systemu. Dla wprawionej osoby – 30 minut zabawy.

 • janusz

  Proszę usuńcie to GÓWNOO z mojego komputera

 • leszek

  CO ZA BADZIEWIE WALCZĘ Z NIM JUŻ KTURYŚ DZIEŃ JESZCZE TAKIEGO ŚWŃSTWA NIGDY W KOMPIE NIE MIAŁEM.
  TO JEST NORMALNE CHAMSTWO TAKI PROGRAM CO MASAKRYCZNIE ZAMULA KOMPA.CZĘŚĆ PODPOWIEDZI JAK USUNĄĆ NAWED NA BUTY DLA KOTA BY SIĘ NIENADAWAŁA.I TYLE W TYM TEMACIE.WYWALE CHYBA TĄ MOZILLĘ W KOSMOS Z TYM BABYLON TOLBAR

 • Trol

  ja usunołem Babylon Toolbar za pomocą narzedzia avast! Browser Cleanup

 • Vegazoo

  Ja Odinstalowałem w Panelu sterowania Wszystko co związane z Babylon i zmieniłem sobie stronkę startową w Google Chrome (Domyśla Przeglądarka) . Najłatwiejszy sposób i nie mam Problemów 😀

 • marek

  Ponieważ w kwestiach informatycznych jestem, delikatnie mówiąc, dość słaby zrobiłem to najprościej jak tylko można było. Odinstalowałem firefoxa i przeszedłem na chrome. Co prawda firefox bardziej mi odpowiada, ale cóż było zrobić?

 • TheJerkoos

  Najlepszym sposobem na usunięcie tych gówien z Mozilli Firefoxa po usunięciou plików programu jest otwarcie nowej karty a w pasek www wpisac: about:config
  Następnie należy wpisać główny człon nazwy w wyszukiwarce np: Babylon; Funmoods. Kliknąć ppm na każdy (i tylko te!!!!!!) skrypt i kliknąć resetuj. Skrypt automatycznie zostanie zmieniony na wartość domyślną a przy ponownym włączeniu about:config zostanie to usunięte.

 • Małgosia

  Co Wy tu piszecie? Ja usunęłam/odinstalowałam ten program w panelu sterowania bez żadnego problemu :)

 • Roman

  Bezczelny program .Powinien byc niedozwolony Z jego powodu znajomi pozbywaja sie Firefox.

Polub nas na Facebooku
aktualności
Wirusy
Wiadomości w prasie komputerowej